21
Tue, Aug

20,66% - firma LONGi Solar ustanawia nowy rekord świata w wydajności konwersji modułów 60-gniwowych

Technlogy & Business
Typography

XI'AN, Chiny, 25 maja 2018 r. /PRNewswire/ -- Firma LONGi Solar ogłosiła, że Chińskie Generalne Centrum Certyfikacyjne (CGC) będące uznaną, niezależną organizacją przeprowadzającą testy potwierdziła poziom wydajności konwersji przedniej strony dwustronnego modułu przesuwnego z 60. ogniwami firmy w wysokości 20,66%. Wynik ten jest jak do tej pory najwyższy na świecie.

20.66% -- LONGi Solar Sets Another World Record For 60-cell Module Conversion Efficiency
20.66% -- LONGi Solar Sets Another World Record For 60-cell Module Conversion Efficiency

– Przełom w wydajności konwersji modułów potwierdza możliwości rozwojowe rozwiązań monokrystalicznych PERC. Jesteśmy przekonani, że technologia ta w pełni zastąpi popularne na rynku produkty w ciągu najbliższych trzech lat. Wpłynie też na zwiększenie wydajności i niezawodności generacji energii systemów fotowoltaicznych, co z kolei obniży koszty LCOE i przyniesie większe korzyści klientom – skomentował dr Lv Jun, wiceprezes firmy LONGi Solar.

Na podstawie wysokiej wydajności konwersji pojedynczych modułów PERC dwustronne ogniwa PERC generują energię z przedniej i tylnej strony, co prowadzi do wyników o 10 do 25% wyższych w porównaniu do pojedynczych modułów przy utrzymaniu podobnego poziomu kosztów. W przyszłości udziały rynkowe dwustronnych modułów PERC zaczną szybko wzrastać.

To już trzecia okazja w tym roku, przy której firma LONGi Solar zajęła pozycję lidera w branży i pobiła rekord świata w zakresie wydajności modułów fotowoltaicznych. Osiągnięcia te można przypisać dużym inwestycjom przedsiębiorstwa w badania i rozwój. W roku 2017 firma LONGi ustanowiła nowy rekord w branży fotowoltaicznej w zakresie wydatków na badania i rozwój. Firma zainwestowała w ten aspekt działalności aż 175,7 miliona dolarów, czyli 6,77% całego przychodu.

Firma LONGi Solar będzie stopniowo wprowadzać swoje innowacyjne rozwiązania do produkcji masowej i stosować zaawansowane technologie w produktach w celu zapewnienia klientom dostępu do wiodących, wydajnych rozwiązań monokrystalicznych.

– Innowacje techniczne są duszą LONGi – skomentował Li Wenxue, prezes firmy LONGi Solar. – Nakierowane na potrzeby rynku i klientów nasze technologie modułów z powodzeniem równoważą energię i wydajność, a także rozpatrują tak koszty, jak i korzyści. Promocja modułów monokrystalicznych przez firmę LONGi przyniesie klientom wysokie zwroty z inwestycji i przyczyni się do szerzenia ekologicznej energii na świecie – dodał prezes.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/696898/LONGi_Solar.jpg
Logo - http://photos.prnasia.com/prnh/20170410/0861703498logo

SOURCE LONGi Solar

Advertisement

Advertisement

Translator

Advertisement
Advertisement

SolarQuarter Tweets

Follow Us For Latest Tweets

SolarQuarter Your 2018 Calendar: India's CleanTech Industry Events_Register Now & Save - https://t.co/yq2CRK5nz6
About 12 hours ago
SolarQuarter E-Mobility+ August Issue 2018 is here. Grab your copy now! https://t.co/rPZTNDTX20 EV #electricvehicles #Emobility… https://t.co/QzqlKAD798
About 15 hours ago
SolarQuarter Announcing: Participating Companies At India's Largest Electric Vehicle & Smart Mobility Event_ Grab Your Passes No… https://t.co/5bvIrR19N1
Friday, 17 August 2018 10:07

Advertisement