19
Fri, Oct

Trina Solar dostarcza moduły fotowoltaiczne o mocy 167 MW na potrzeby największego projektu fotowoltaicznego w Europie

Technlogy & Business
Typography

CHANGZHOU, 10 sierpnia 2018 r. /PRNewswire/ -- Dnia 9 sierpnia przedsiębiorstwo produkujące elementy fotowoltaiczne Trina Solar Limited, zwana dalej Trina Solar lub firmą, ogłosiło, że dostarczy moduły fotowoltaiczne o mocy 167 MW na potrzeby największego projektu fotowoltaicznego w Europie.

ACS Group i spółka podległa Cobra specjalizująca się w infrastrukturach energetycznych pod klucz buduje elektrownię w Mula w Murcji w Hiszpanii. Docelowo zakład będzie miał powierzchnię 1000 hektarów i będzie generował do 500 MW energii. Dostawy mają dotrzeć do zakładu na przełomie trzeciego i czwartego kwartału roku 2018 i w pierwszym kwartale roku 2019. Budowa ma zostać zakończona pod koniec roku 2019.

Firma Trina Solar dostarczy 496 000 modułów polikrystalicznych TSM-PE14H z produkcją na poziomie 335 i 340 W. Projekt opierający się na połowie ogniwa gwarantuje wyższą wydajność, a nowy układ łańcuchowy ogranicza utratę energii powodowaną cieniem między rzędami. Ponadto moduły certyfikowane na poziomie 1500 V idealnie sprawdzają się w instalacjach wielkoskalowych, ponieważ koszty BOS są zmniejszone przez połączenie większej liczby modułów w łańcuchu.

– Bardzo cieszymy się z tego, że ten imponujący projekt fotowoltaiczny będzie się rozrastał z pomocą modułów firmy Trina Solar i stanie się największym zakładem w Europie – skomentował Gonzalo de Viña, dyrektor oddziału modułów Trina Solar w Europie. – Jesteśmy pewni co do tego, że nasza współpraca biznesowa z Cobra ma przed sobą świetlaną przyszłość. Pomimo zastoju na hiszpańskim rynku fotowoltaicznym w ubiegłych latach, projekt ten potwierdza, że nadchodzą lepsze czasy w kraju, jeżeli chodzi o energię fotowoltaiczną ze względu na większą konkurencyjność technologii bez dotacji – dodał dyrektor.

– Poza ciągłym wzrostem w Europie i na innych tradycyjnych rynkach od początku roku nasze produkty cieszą się coraz większą popularnością na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i krajach APAK. Ze względu na ciągłe sukcesy na rynkach rozwijających się liczba przyjętych przez nas zamówień znacznie przerosła nasze oczekiwania – dodał De la Viña.

Jako wiodący na świecie producent modułów, firma Trina Solar rozbudowała zespół sprzedaży i działalności zagranicznej, a obecnie sprzedaje produkty do 100 krajów i regionów na całym świecie. Pod koniec roku 2017 łączna sprzedaż firmy sięgnęła 32 GW, tym samym plasując firmę na pierwszym miejscu wśród producentów modułów z całego świata.

W 2017 r. sprzedaż firmy Trina Solar sięgnęła ponad 9 GW, z czego ponad 60% produktów trafiło do krajów poza rynkiem domowym producenta. Wraz z nadejściem trzeciego kwartału roku 2018 moduły firmy Trina Solar ciągle dobrze się sprzedają na całym świecie, a zakłady produkcyjne firmy w Chinach i za granicami kraju pracują na pełnych obrotach. Firma Trina Solar powiększa możliwości dostawy w celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty.

O Trina Solar Limited

Firma Trina Solar Limited jest wiodącym, globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań energii solarnej. Założona w 1997 roku firma Trina Solar opracowuje własne, inteligentne rozwiązania fotowoltaiczne na potrzeby dużych elektrowni, a także w rozwiązaniach przemysłowych i mieszkaniowych oraz w systemach przechowywania energii i modułach fotowoltaicznych. Jako największy na świecie dostawca zintegrowanych systemów energii słonecznej firma Trina Solar jest pionierem w zakresie energetycznego internetu rzeczy i pracuje nad objęciem pozycji globalnego lidera w tym nowym sektorze. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com. 

Related Links

http://www.trinasolar.com

Advertisement

Advertisement

Translator

Advertisement
Advertisement

SolarQuarter Tweets

Follow Us For Latest Tweets

SolarQuarter SolarRoofs North-East Edition Now In Guwahati, Get Your Passes Now - https://t.co/Q51lKO7S12
About 14 hours ago
SolarQuarter Recognizing Wind Industry's Top Players at India Wind Energy Excellence Awards 2018, New Delhi - https://t.co/fBepiseV6T
Wednesday, 17 October 2018 09:57
SolarQuarter Announcing India Green Finance Awards_ Nominations Now Open, 1 - 2 November 2018, Mumbai - https://t.co/TEczH7B2Ww
Monday, 15 October 2018 13:53

Advertisement